Březen 2011

Z lidí pány všeho tvorstva...

27. března 2011 v 20:00 | Mrs.Uplift |  Téma
Co mě hodně překvapilo, je fakt, že téměř 50% hlasujících na blog.blog.cz je pro obnovení trestu smrti. Osobně si myslím, že to není moc dobré řešení nějakého (byť děsivého) prohřešku. Jednak pro brutálního vraha to nemusí být třeba tak těžký trest, jako sedět nadoživotí v cele, takže bude nejvíc trpět jeho rodina; jednak se člověk, ať už udělal cokoli, může změnit a litovat svých chyb a jednak se také může jednat o nevinného. V případě, že soud pošle do vězení nesprávného člověka, pořád je možnost, že jednou vyjde pravda na povrch a propustí ho (samozřejmě, že obviněný musel dost psychicky trpět, ale aspoň může dál normálně žít), ale když jej pošlete na injekci, težko už pak svoje rozhodnutí můžete zvrátit.

Po zatčení Otakara T., obviněného ze zabití Aničky, jsem trochu pročítala diskuze vztahující se k článkům na toto téma. Hodně lidí psalo, že si zaslouží zemřít, proč ho zachraňovali po (nakonec podařeném) pokusu o sebevraždu,... Já sem na to jenom tak koukala, nesouhlasila jsem. Já nevím, ale vražda za vraždu mi přijde špatná. Ten člověk udělal opravdu hrozné věci, neomluvitelné, ale zabít? Asi jsem moc "měkká", ale opravdu si nemyslím, že je to správné, nehledě na to, že to je spíše msta než "nezbytné opatření".

Je pravda, že nevím, jaké to je někoho takhle ztratit a doufám, že nikdy vědět nebudu, určitě to musí být pro všechny s touto zkušeností velká bolest a chtějí odplatu. Možná bych se na to v jejich situaci dívala jinak, ale jak píše v Chatrči Wm.Young, odpuštění je něco úžasného a osvobozuje hlavně ty, kteří odpouští. Nechci vám tady dávat rady, jak se zachovat, jedniné, co vám radím je: přečtěte si tu knížku, je úžasná.

Jaký vy máte názor na trest smrti?

Kouříš-smrdíš, škodíš okolí, ale je ti to jedno

16. března 2011 v 20:33 | Mrs.Uplift |  Téma
Upřímně... kolik náctiletých machýrků s cigárem v puse je natolik závislých, že bez něj už se prostě neobejdou? Že by po týdnu už tak šilhali pokud si denně nezapálí? Já se teda musím přiznat, že nemám vůbec zkušenost s tím, jak silná závislost na cigaretách vzniká, ale myslím si, že takoví ti, co si zapálí pro image by si klidně mohli -když už- počkat na nějaké nevalně navštěvované místo, ne hulit sousedům pod okny, vedle dětského hřiště, na zastávkách nebo před školou. Jenže nejspíš mají pocit, že by nebylo to správné ořechové škodit jenom sami sobě, ono je totiž větší zábava vidět, jak se od vás ostatní odvracejí nebo si zakrývají obličej.

Mně příjde chování kuřáku nehorázně bezohledné. Dobře, sobě ať škodí, je to sice špatný, ale je to jejich rozhodnutí, ale kouřit na veřejných prostorách... Nehledě na to, že lidi, co smrdí opravdu NEjsou in a věřte, že je potom člověk dost cítit. Nevím, jestli vy dokážete posuzovat jen podle vnitřní krásy, ale mně teda není zrovna příjemné sedět v autobuse vedle zapáchající osoby...

Dalo by se taky polemizovat nad tím, proč se vlastně cigarety vyrábí, ale to přenechám jiným...

No, na závěr svého velmi "duchaplného" článku chtěla vzkázat kuřákům: Když už kouříš, dělej to někde mimo frekventovaná místa, když už kouříš, nenuť do toho ostatní, když už kouříš, vyhazuj po sobě špačky, když už kouříš, zamysli se nad tím, jestli bys neměl přestat.

Je to Anička...

16. března 2011 v 19:37 | Mrs.Uplift |  Píšu
...tak zase pro jednou smutná zpráva

Policie už našla ostatky Aničky, která zmizela minulý rok na podzim, je to smutné, ale zárověň si říkám, aspoň se ví, že už jí nikdo neubližuje. Určitě je to pro její rodiče těžké, ale těžko říct, zda-li by pro ně skutečnost, že žije, ale je s ní hrůzně zacházeno a trpí, nebyla ještě bolestnější.

Já jsem teda doufala, že žije, když ji tak dlouho nenašli. Doufám, že zavřou toho hajzla, co to udělal.


Rozdíl mezi mužským a ženským mozkem :D

9. března 2011 v 19:18 | Mrs.Uplift |  Píšu
Omlouvám se, že sem dávám dost videa z netu, ale tohle je prostě úžasný! Jen si to pusťte, uvidíte, že to je pravda :D, fakt, tohle mě dostalo.

Když se vás rodiče leknou :)...

9. března 2011 v 12:56 | Mrs.Uplift |  Píšu
...určitě pro to mají pádný důvod :)! Ti moji se mě lekli kvůli účesu :D. Jejich špinavá blondýna s melíry a podbarvením si to domů přištrádovala s hnědou palicí! To jste měli vidět ten úlek, to se nedá popsat. Ale říkají, že mi to sluší...navíc je to jenom přeliv, takže se mi to za "chvíli" smeje. Je to celkem změna, ale už jsem si zvykla a jsem docela spokojená. Nejspíš se zase vrátím k blond, ještě nevím, ale občas si to asi zpestřím hnědou :).

Ů hepi dej

6. března 2011 v 14:30 | Mrs.Uplift |  hudba
Včera jsme hodili s kámošem řeč, že bychom rádi založili jakousi "zpívající trojku", či čtyřku nebo kdyby chtělo víc lidí... No prostě bychom přestali na chvíli hrát na nástroje a zpívali, na nástroje bychom "donutili" někoho jinýho :D, mně by to děsně bavilo, navíc on perfektně zpívá a má krásný hlas (on to zas říká o mně, ale moc mu to nevěřím :D) a náš bubeník má taky celkem zajímavý hlas, takže by mohla být sranda. Proč sem dávám Oh happy day? No protože je to nádherná písnička a navíc bych si jí s nimi chtěla zkusit zazpívat (asi jsem moc naivní). Pokud někdy budem mít nahrávku nějaké naší písně, asi se podělím i tady na blogu, ještě nevím, podle toho, jestli to bude poslouchatelné ;).
Jinak vás prosím, nemáte nějaký tip na skladbu pro klavír a bubny? Byla bych vám nesmírně vděčná, teda aspoň kdybych si ji potom mohla zahrát s tím,s kterým kým chci :). Nemusí to být vlastně ani jako extra pro klavír a bubny, spíš aby to byla taková modernější, poslouchatelná skladba s pravidelným rytmem :). Díky vám.

Když se člověk nudí aneb návrhy

1. března 2011 v 19:08 | Mrs.Uplift
http://files.looklet.com/looks/fe188ff8-f843-47c8-8ae2-3deb18d82dfc.jpg?1Možná někdo znáte looklet.com, je tam možnost navrhnout nějaký look ze skutečných kusů oblečení, které se prodává. Je to docela zábava, i když v poslední době jsem nic nevytvořila (našla jsem polyvore.com a jejich obchod a pořád se rozhoduju, jestli má cenu koupit si ze zahraničí přes internet boty-krásné, úžasné a za čtyři stovky ...s poštovným víc... ale taky na vysokánském klínku...) Každopádně, tady máte pár mých dřívějších návrhů, myslím, že některé se docela povedly, posuďte sami ;).