Leden 2011

Rachmaninoff prelude op.23 no.5

30. ledna 2011 v 13:52 | Mrs.Uplift |  hudba

Tak tuhle "hrůzu" se snažím hrát :), teď jsem u toho místa s šestnáctinami v levé ruce...takové to poklidné (aspoň na poslech). Strašně se mi tahle skladba líbí, ale je hrozně těžká, doufám, že ji zahraju celou. Rachmaninoff musel být génius, když si vezmete ty akordy...aby to všechno šlo dohromady, no ty jo!


Makro-Kontryhel

26. ledna 2011 v 19:55 | Mrs.Uplift |  Flóra
Tímto děkuji Katty, je to kontryhel ;)
Upraveny jsou jen částečně barvy a kontrast.

Hyacint-detail

26. ledna 2011 v 19:52 | Mrs.Uplift |  Flóra
Fotka z léta, je tam hyacint, který se asi měsíc nacházel na našem parapetu, dokud ho mamka pro silnou vůni (která se měnila s intenzitou na zápach a bolela po ní hlava) nevyhodila.
Je upraven kontrast.

Útěk z vězení

25. ledna 2011 v 12:45 | Mrs.Uplift |  Téma
depresive
Možná každý člověk už někdy prožil utrpení, prošel si smutnými obdobími a připadal si na světě jako ve vězení. Zbavení se uvěznění chce čas, něčí pouta jsou však až moc pevná a trvalá, že se potom jedinci odhodlávají k zoufalým činnům.

Sebevražda je formou útěku. Někteří možná ztratili svou životní lásku, někoho třeba ostatní šikanují. Lidé s nějak narušenou psychikou v extrémních případech raději překonají strach, který jim brání ublížit si, a sáhnou si na život.

Nemůžu a nechci lidi, kteří se o sebevraždu pokusili nebo ji dokonali, soudit. Nevím, jaký byl jejich příběh a jak bych se na jejich místě zachovala já. Osobně ale zastávám názor, že všechno se za čas vyřeší a bude líp, stačí se třeba svěřit někomu z rodiny nebo kamarádce či kamarádovi a už ten problém není tak hrozný.


+ přikládám článek o sebevraždách dětí a dospívajících (zd)

Kresba tabletem- Růže

24. ledna 2011 v 15:43 | Mrs.Uplift |  Kreslím
uplift.blog.cz
Je taková zvláštní, ale celkem se mi líbí :)
Prosím nekopírovat, © Mrs.Uplift

Jinak sem se rozhodla...bude nový design, hezčí, lepší,... :D...a zřejmě to tu celé projde takovou "údržbou"...což znamená hlavně překopání rubrik...
Jenom mi poraďte, jakou barvu tu uvidíte radši....fialovou nebo zelenou? Dávám hlas fialové....

See yaa :P

Když nevím, co se svou náladou

16. ledna 2011 v 18:39 | Mrs.Uplift |  hudba
...tak se rádši uzavřu do svého hudebního světa, představuju si sebe, že umím nádherně zpívat a mám sou kapelu... bez hudby se opravdu nedá žít!

Žeru Chrise Tomlina, je úžasnej!

Smutná písnička, ale zároveň je skvělé, že se čím dál víc známých osobností staví proti týrání dětí.


Mám tyhle dvě písničky hrozně ráda, snad si obě budu moct zazpívat se svou kapelou (která mimochodem téměř existuje, ale nechce se nám udělat první krok...)

See ya latterVýpadky aneb moje psychika občas nevydrží

11. ledna 2011 v 21:17 | Mrs.Uplift |  Píšu
Občas...často...pořád...si o sobě myslím, že sem totální magor.


Moje psychika je složitá věc a občas prostě nesepne tak, jak má... ještě teď vzpomínám na večer 31. prosince... Půjčila jsem si od bráchy Neocube (magnetické kuličky) a skládala z něj. Pak jsem to chtěla poskládat zpátky do krychle, abych mohla magnety vrátit do krabičky. Udělala sem potřebné pásy, dva jsem spojila a ten třetí, poslední tam prostě nešel...ani z jedné strany a zkoušela jsem to znova a znova asi půl hodiny...tak jsem z toho na nervy. Pak jsem šla nachystat sklínky na přípitek, a protože je máme hodně vysoko, chtěla jsem si vzít židličku. Ale tu židličku jsme měli pod stolem... ohla jsem se, koukla kde je stolička, viděla jsem že není na kraji, tak jsem obcházela stůl dokola, až jsem si uvědomila, že stolička není na kraji, ale pod stolem, přímo uprostřed (:D). No pak už celý večer jsem byla jak opilá...děs (:D)

I ve škole se stávám magorem, zejména po matematice...jednou jsem po hodině celkem nahlas zpívala ňákou melodii, jindy nepřítomně civím nebo zase ječím, prostě všechno kolem jen neustále útočí na moje superego a nutí ego, aby se projevilo, přičemž to to nevydrží, takže celé superego se sesype a výjde napovrch ID s thanatem neboli agresí a pak to dopadá nadáváním na debilní látku a flákáním do lavice... :D, tyhle řádky se nesnažte pochopit... vlastně celý tento článek se nesnažte pochopit...

Nejlepší je, že bych řekla, že ve zkutečnosti ani nejsem cholerik, možná se jenom snažím vmontovat do nějaké pozice, nevím. Někdy si ale nemůžu pomoct a vybuchnu...

Váš magor Mrs.Uplift :)

"S tím blivajzem tady se to nedá srovnat..."

5. ledna 2011 v 17:45 | Mrs.Uplift |  Téma
"...Myslíte nebeskou manu, babičko?"

(Nevíte, proč to sem píšu? Asi jsem si moc oblíbila Cimrmany :)...české nebe je taky skvělý, musíte se na to někdy kouknout, jinak vás budu považovat za hluboce neznalé :P)

Teď vážně... myslím, že každý jsme si už položili podobnou otázku: Co bude potom, až zemřu? Příjdu do nebe? Reinkarnuju se do zvířete? Budu zase člověk?

Východní náboženství učí lidi, že po smrti se duše povznese na nějakou lepší bytost nebo "přemístí" do něčeho jiného-reinkarnuje, dle mého názoru to tak není...a představa, že brouci by měli být mými předky je dosti depresivní... kolikrát že jsem na nějakého šlápla? Některé říkají, že podle toho, jací budete v životě, takoví budete po smrti... (představte si sebe s milióny na kontě, vilou u moře spoustou přátel a vysněným partnerem, ale budete sobečtí a nafoukaní, proto příští život budete žebráci někde u břehu Vltavy), zajímavé...

...to mně připomíná...když jsem byla ještě malá a bydleli jsme v paneláku, chodila sem si hrát na hřiště u domu a tam byla holka ještě menší jak já (já nevim, možná pětiletá?), sprostá a povídala o tom, že je už její druhý život....by mě zajímalo, kde to slyšela :D


Jako věřící věřím, že po tomhle životě něco bude, krásný svět, ve kterém budou všichni šťastní... Za podmínek, které jsou na Zemi to zní nejspíš dost divně, někdo si možná bude ťukat na čelo,... navíc ani nemáme důkaz, že by Bůh existoval (ono by se jich našlo spousta, ale většina lidí si je odmítá připustit), ale víte co? I když není vědecky prokázaný fakt, že nad námi žije něco nepředstavitelného, přesto mi něco pořád říká, že to jinak není, jinak to být prostě nemůže.

Podle mého posmrtný život není blbost, i když když si řeknete ---posmrtný život---, musím uznat, že to tak zní.

podpis

Ah non...nous devons aller à l'école demain!

2. ledna 2011 v 15:58 | Mrs.Uplift |  Píšu
Je suis ennuyée mais je ne veux pas aller à l'école demain!!

Kdo chce, přeloží si...

Musím napsat ještě na zítra na Francouzštinu něco o škole, naučit se dějepis a udělat úkoly... to je děs... Nechtějí nám prodloužit prázdniny ještě aspoň o týden? O:-)

Ale jinak je mi teďka fajn... s příbuznými jsme domluvený na lyže, sice až za dva týdny, ale už se těším...a potom s nimi možná v únoru pojedu do Rakouska do Alp :)), snad tam budou i kluci, co jeli minule :).

Dále se nemůžu rozhodnout, jestli mám teď víc jezdit na lyžích nebo snb...mě baví oboje,...ale do "Éstrajch" pojedu určitě na lyžích....minule to dopadlo blbě...

No a teď se nemůžu rozhodnout jestli mám bratrance zabít nebo jenom mučit :P

Vaše schizofrenická nemožná a líná Mrs.Uplift

Popisky do menu

1. ledna 2011 v 19:03 | Mrs.Uplift |  Grafika
Jelikož Nahrajto.cz nějak překopávalo server, všechna starší grafika se smázla z netu, proto sem dávám znova odkazy na stažení.

Další varianty pod perexem